„Oamenii Locului” dedică o serie de episoade celor care au trecut sau au încercat să treacă frontiera înainte de căderea regimului Ceaușescu, încercăm să aflăm poveștile unor oameni considerați la vremea respectivă infractori, dar care până la urmă s-au dovedit a fi unii dintre cei mai curajoși și cei mai însetați de libertate. În al doiela din cele trei episoade cu Alexandru Contrea, aflăm despre primii pași făcuți în străinătate înainte de 1989.
Postari similare

Concurs de pescuit pentru elevii Școlii Gimnaziale „Theodor Bucurescu”
Concurs de pescuit pentru elevii Școlii Gimnaziale „Theodor Bucurescu” Elevii Școlii Gimnaziale „Theodor Bucurescu” Nr.
Premiere de final de an la Școala Gimnazială „Nestor Oprean”
Premiere de final de an la Școala Gimnazială „Nestor Oprean” La Școala Gimnazială „Nestor Oprean”
Premiere de final de an la Școala Gimnazială „Theodor Bucurescu”
Premiere de final de an la Școala Gimnazială „Theodor Bucurescu” La Școala Gimnazială „Theodor Bucurescu”
Înscrieri pentru excursia seniorilor
Înscrieri pentru excursia seniorilor Asociația Seniorii Sânmiclăușeni organizează și în acest an excursia de o

