Emisiunea „Oamenii Locului” în colaborare cu Institutul de Investigare a Crimelor Comunismului și Memoria Exilului Românesc, dedică o serie de episoade celor care au trecut sau au încercat să treacă frontiera înainte de căderea regimului Ceaușescu, încercăm să aflăm poveștile unor oameni considerați la vremea respectivă infractori, dar care până la urmă s-au dovedit a fi unii dintre cei mai curajoși și cei mai însetați de libertate. În ultimul episod cu Alexandru Contrea, aflăm despre primele experinețe în afara țării și reîntoarcerea în locul natal.
Postari similare

Generații de fotbal, reunite la Sânnicolau
Generații de fotbal, reunite la Sânnicolau La Sânnicolau Mare a avut loc un eveniment sportiv
75 de ani de la deportările în Bărăgan
75 de ani de la deportările în Bărăgan La Sânnicolau Mare va fi marcată împlinirea
Absolvire la „Nestor Oprean” Nr. 2
Absolvire la „Nestor Oprean” Nr. 2 La Școala Gimnazială „Nestor Oprean” Nr. 2 din Sânnicolau
Grupa „Ursuleții”, în excursie la Murani
Grupa „Ursuleții”, în excursie la Murani Copiii din grupa „Ursuleții”, secția română a Grădiniței cu

