Primăria a apelat la o firmă specializată pentru prinderea câinilor fără stăpân de pe raza orașului nostru, cu accent pe zona de blocuri, zona centrală și zona N. Oprean și Simion Bărnuțiu. Au fost capturate de această dată 13 animale. Procedura de prindere a fost prin tranchilizare, animalele fiind transportate cu microbuzul în cuști special amenajate către adăpostul din Arad. Facem apel către populație să respecte legislația în vigoare și să sterilizeze câinii fără pedigree din gospodării, de asemenea să oprească vagabondajul animalelor cu stăpân pe străzi. Contrar părerii generale, cea mai mare parte a câinilor fără stăpân de pe stradă apar ca urmare a abandonului animalelor nedorite în gospodării.
Postari similare
-
Publicăm următoarele oferte de vânzare de teren
3 oferte vanzare teren POPOVICI IOAN -
Publicăm următoarea ofertă de vânzare de teren
oferte vanzare teren MIOC+IANCU -
Publicăm următoarele oferte de vânzare de teren
3 oferte vanzare teren IOANES -
Publicăm următoarea ofertă de vânzare de teren
oferte vanzare teren GHIORGHITESCU + HATEGAN

